Основна заслуга читання – посилення зв’язку між клітинами мозку, який знижує ризик нейродегенеративних захворювань. Вони, у свою чергу, стають причиною передчасної смерті. Не варто забувати й про те, що книги розвивають фантазію та пам’ять, а також знижують рівень стресу.
Саме він, на думку лікарів, є причиною розвитку приблизно 60 % хвороб. У першу чергу, тривалий стрес підвищує ризик інсульту (на 50 %) та інших серцево-судинних захворювань (на 40 %).
Згідно з дослідженням 209 року, проведеного в Університеті Сассекса в Сполученому Королівстві, читання може знизити рівень стресу до 68 %. Це навіть більше, ніж прослуховування улюбленої музики та прогулянка. До слова, посилити ефект можна взявши з собою книжку на вилазку кудись на природу.
Також вчені виявили, що всього 6 хвилин читання уповільнюють серцевий ритм і знижують м’язову напругу. Щоправда, це не стосується читання з монітора.
Отже, вашій увазі 12 причин, чому корисно читати книги?
1. Коли ми читаємо авторів, які добре пишуть, ми звикаємо добре і правильно говорити. Це одна з найголовніших причин, навіщо читати книги.
2. Культура людини визначається не тим, скільки книг вона прочитала, а тим, скільки книг вона зрозуміла.
3. Люди, які читають книги, завжди будуть вести за собою людей, які дивляться телевізор. Це — одна з вагомих причин, чому корисно читати книги.
4. Будь-яка книга краще, ніж фільм, тому що наша уява безмежна — немає меж спецефектів, які ми можемо собі уявити (на відміну від фільмів).
5. Людей можна розділити на дві групи: на тих, хто читає книги, і тих, хто слухає людей, які читають книги.
6. Все, що ми читаємо, немов по крупицях, збирається в загальну картину світу — а це і є наші знання і наша ерудиція.
7. Читання також позитивно впливає на мозок, як впливають вправи на тіло. Хочете тримати мозок у тонусі? Тоді вам точно потрібно читати книги.
8. Є злочини, які гірші від спалювання книг. Один з них — не читати книги. (Рей Бредбері)
9. Щоб стати розумною людиною, достатньо прочитати 10 книг, але, щоб знайти їх, вам знадобиться перечитати тисячі інших книг.
10. Книги це кораблі, які проходять крізь величезне море часу і дбайливо доставляють свій цінний вантаж від покоління до покоління. (Френсіс Бекон)+
11. Пам’ятайте, що враження, яке ви справляєте, залежить від того, що ви читаєте. (Джим Рон)
12. Довіряйте книгам, адже вони — ваші найближчі друзі. Книги, як і друзі, мовчать, коли потрібно, і дарують вам весь світ на долоні, коли вам необхідно.
8 причин, чому варто читати книги кожен день
У тому, що читання книг приносить людині неоціненну користь, не потрібно нікого переконувати. Чому тоді таким корисним і розвиваючим заняттям захоплюється так мало людей? Тільки 10% із нас читає більше, ніж 7 книг у рік. Для того, щоб закликати всіх до читання, представляємо вам 8 причин, чому варто читати книги кожен день.
1. Читання формує характер
Читаючи книги, художні, соціальні або психологічні, ми формуємо наш характер, незалежно від віку. Оцінюючи позитивні і негативні якості героїв, моральність поведінки, ми зіставляємо дії героїв із нашою власною совістю. Перипетії книжкових персонажів неодноразово дуже добре відображають наше повсякденне життя. Це означає, що ми набагато більше схильні до роздумів над тими рішеннями, які ми вже прийняли або які стоять перед нами.
2. Читання розширює ресурс словникового запасу
Чим більше книг прочитаєш, тим більше дізнаєшся і запам’ятаєш нових слів. Новий репертуар залишиться у вашому внутрішньому словнику вже назавжди. Це сприяє досягненню життєвого успіху – як у приватному, так і в професійному житті. Нові слова стимулюють процеси мислення, що безпосередньо впливає на реальні дії і вираження думок і почуттів.
3. Читання покращує пам’ять
Читання стимулює уяву на створення відео та зображення. Нові знання поєднуються з тими, які вже є. Читання зміцнює «м’язи пам’яті», так само, як і підняття ваги розвиває м’язи культуриста. З кожною новою інформацією, мозок створює нові синапси, покращує роботу вже існуючих і уповільнює процес їхнього відмирання. Завдяки цьому, у вас набагато більше шансів зберегти кращу пам’ять, ніж у людей, що переглядають телепередачі.
4. Читачі більш схильні висловлювати свою думку і брати участь у суспільному житті
Дослідження, проведене НЕА (американське агентство), показує, що люди, які регулярно читають, набагато легше адаптуються в соціумі. Вони мають більшу легкість і свободу слова, і висловлюють свої думки і позиції набагато красномовніше. Це означає – нові можливості. Також читання підвищує самооцінку і робить шанси на успіх у житті більш реальними.
5. Читання книг знижує стрес і покращує настрій
Коли ви читаєте, ваш світ переміщується в інше місце, тому, ви не відчуваєте на цьому тлі труднощів повсякденного життя. Під час читання, всі недоліки повсякденності йдуть у небуття. Дослідження 2009 року показали, що читання протягом кількох хвилин у день, знижує рівень гормонів стресу, навіть до 70%. Завдяки цьому покращується ваше самопочуття і якість сну.
6. Читання допомагає розвинути аналітичне мислення
Вам коли-небудь вдавалося прочитати роман, і самостійно передбачити його закінчення ще під час читання? Якщо так, то це означає, що книги зміцнили ваші навички аналітичного мислення та уяви. Чим більше ви читаєте, тим більше ви в змозі побачити. Також завдяки читанню ми краще аналізуємо будь-яку інформацію, і нам легше вибудовувати логічні ланцюжки. Читання – свого роду мозковий штурм.
7. Читачі швидше запам’ятовують і вивчають нові дисципліни
Книги передають нам багато цінних повідомлень, а також цікавих фактів із різних областей життя і науки. Це означає, що ми стаємо мудрішими і інтелігентнішими. Ми дивимося на світ із ширшої перспективи, що робить нас набагато об’єктивнішими і дозволяє дистанціюватися від проблем. Під час читання наш мозок працює як плеєр для візуалізації прочитаних уривків. Завдяки цій процедурі поліпшується пам’ять. Ми в змозі швидко і значно довше зберігати інформацію і спогади.
8. Читання може позбавити вас від хвороби Альцгеймера
Дослідження в PNAS (Американський науковий журнал), показали, що вірогідність діагностики хвороби Альцгеймера серед регулярно читаючих людей, у два з половиною рази менша. Це не значить, що читання допоможе запобігти хворобі, однак, така інтелектуальна дія, як читання, має істотний позитивний вплив на клітини мозку.