Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Звіт директора

Дата: 19 жовтня 2023 о 14:32, Оновлено 19 жовтня 2023 о 14:40
Автор: Репуло О. В.

Підсумки діяльності

Суворовського ліцею №1 Тульчинської міської ради Вінницької області

в 2022/2023 навчальному році

та пріоритетні завдання на 2023/2024 навчальний рік

Вступ

Основна діяльність закладу освіти спрямована на створення умов для реалізації державної політики у сфері освіти, виконання Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту»,  Указу Президента України від 18 травня 2019 року № 286/2019 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання»,  постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», «Про затвердження Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року», Концепції Нової української школи, Стратегії національно-патріотичного виховання, затвердженої Указом Президента України від 18 травня 2019 року № 286/2019 та інших законодавчих і нормативно-правових документів із питань виконання законодавства України в галузі «Освіта».

На кожному рівні навчання забезпечується виконання державного стандарту, а також організовано теоретичну і практичну підготовку з дисциплін навчального плану з метою максимального розвитку інтелекту, загальної культури, творчих здібностей, фізичного і морального здоров'я здобувачів освіти.

Успішність подолання кожного рівня, виконання його освітніх задач гарантується  тільки за умови усвідомленого й добровільного дотримання всіх норм і правил шкільного життя, активної співпраці з батьками, відкритістю освітнього процесу.

Управління закладом

У 2022/2023 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, створення безпечного, універсального освітнього простору, збільшення кількісних та якісних показників мережі, створення належних умов для навчання і виховання здобувачів освіти, удосконалення змісту освітнього процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей здобувачів освіти.

Керівництво, підвищення якості та ефективності внутрішньошкільного управління забезпечувалося документально плануванням роботи: перспективним, річним, навчальним, щомісячним та щотижневим планами.

Принцип доцільності й оперативності прийняття управлінських рішень адміністрації базувався на аналітичних даних, отриманих в ході внутрішньошкільного контролю, моніторингових досліджень, самоаналізу.

Аналіз структури і мережі школи

за минулий навчальний рік

Збереження контингенту

Станом на сьогодні кількість учнів становить 97, що на 11 учнів більше, ніж попереднього року. Військові дії в країні призвели до того, що 2 учні знаходяться за межами держави.  Відповідно, 6 внутрішньопереміщених учнів перейшли до нашого закладу і мають змогу проходити навчання очно. Тому мережа закладу станом на 01.09.2023 збільшилася, загальна наповнюваність класів також збільшилась на 1,2.

Окремо необхідно звернути увагу введення класу з інклюзивною формою навчання. З 2022/2023 навчального року в закладі розпочалася робота з упровадження інклюзії. З 1 вересня 2024 року працюватиме клас з інклюзивним навчанням. Таке потужне зростання уваги до інклюзивної освіти визначає окремий напрямок стратегічного розвитку закладу.

Підсумки роботи ГПД

У 2022/2023 навчальному році відкрито  група подовженого дня, яку відвідувало 30 учнів 2-4-х класів. Група працювала за рахунок державного бюджету. Для роботи ГПД було надано навчальний кабінет, спортивну залу, ігровий майданчик, бібліотеку. Група була укомплектована кваліфікованими педагогічними кадрами. Діти в другій половині дня були  охоплені  гарячим  харчуванням, дотримувалися  режиму  роботи.

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2022/2023 навчального року, з метою доступу учнів до освітнього процесу в умовах воєнних дій із запобіганням ймовірним психологічним та безпековим ризикам, роботу групи продовженого дня було організовано в змішаному форматі.

У цілому роботу групи  подовженого дня  можна  визнати задовільною.

Облік продовження навчання та працевлашту-вання випускників

У 2023 році  одинадцятого класу в закладі не було. Заклад закінчили 7 учнів 9 класу.

Статистичний аналіз даних показав, що станом на 31.08.2023  6 випускників 9 класі у (87%) продовжують навчання в закладі.

Таким чином, на відміну від минулого року, більшість учнів продовжили навчання в 10-му класі.

При цьому зменшилася кількість випускників, які продовжили навчання у ВНЗ І-ІІ рівнів.

   У 2022/2023 навчальному році свідоцтв з відзнакою не отримав жоден учень 9 класу.

Кадрове забезпечення

Освітній процес забезпечують 24 педагогічних працівників, 11 – це молоді спеціалісти, для багатьох з них наш заклад став першим місцем роботи.  При збільшенні загальної кількості середній вік працівників зменшився на 6 років. Суттєве омолодження трудового колективу сприяє розвиткові креативного, інноваційного, сучасного потенціалу, але і потребує особливої уваги до організації методичного супроводу, педагогічної інтернатури, вироблення  системи заходів, спрямованих на підтримку молодого педагога.

Атестація педпрацівників

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 930 від 06 жовтня 2010 року (Із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту № 1473 від 20.12.2011, наказом МОН № 1135 від 08.08.2013), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 грудня 2010 р. за №1255/18550 «Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників до  листа МОНУ від 15 березня 2022 року»,  у 2022 – 2023 навчальному році було проведено атестацію наступних педагогічних працівників: Мороз Наталі Василівни, Сташка Миколи Юзефовича, Семченко Аліни Анатоліївни.

Робота педагогічних працівників, які атестувались, вивчалась атестаційною комісією протягом атестаційного періоду (ведення документації, проведення уроків, робота з класом, позакласна робота).

За рішенням комісії встановлено:

Мороз Наталі Василівні підтверджено І кваліфікаційну категорію,

Сташку Миколі Юзефовичу підтверджено встановлення десятого тарифного розряду,

Семченко Аліні Анатоліївні встановлено другу кваліфікаційну категорію.

Підвищення кваліфікації

Педагогічні працівники систематично підвищують рівень власної кваліфікації відвідуючи різноманітні курси у дистанційному  форматі. Найчастіше проходять курси на базі Комунального закладу «Вінницька академія безперервної освіти». Також використовують такі освітні ресурси: ТОВ «На Урок», Студія онлайн освіти EdEra, Онлайн платформа НУШ, «Дія. Цифроваосвіта», Видавництво «РАНОК», PROMETHEUS, ГО «Платформа ОСВІТИ», Академія «Ранок», Видавничий дім «ОСВІТА», Вінницькй інститут ЗВО «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» тощо.

Серед напрямків, за якими педагогічні працівники проходили підвищення кваліфікацію були такими: інклюзивна освіта, дистанційне навчання, цифрові навички викладання, профільні курси з навчальних предметів, робота за новим державним стандартом НУШ тощо. 

Методична робота з педагогічними кадрами

Протягом 2022/2023 навчального року методичну роботу з педагогічними кадрами спрямовано на виконання Законів України «Про освіту» (від 28.09.2017р.), «Про загальну середню освіту», Національної стратегії розвитку освіти, а також відповідно до завдань річного плану роботи закладу, на підвищення кваліфікації вчителів, що передбачає колективну й індивідуальну діяльність, спрямовану на впровадження в практику досягнень науки та професійної майстерності, інноваційних педагогічних технологій, передового педагогічного досвіду.

             Робота педагогічного колективу була спрямована на реалізацію програми розвитку закладу на 2022 – 2023 навчальний рік. Оновлення роботи шкільної організаційно – методичної служби відбулося за напрямами: допомога учителям опанувати інноваційні методики, активізацію творчої ініціативи, розвиток системи психолого – педагогічного та науково – методичного консультування, широке інформування громадськості щодо інноваційних процесів та ефективного педагогічного досвіду в закладі. Особлива увага зверталась на роботу  учителів 5 класу  в умовах реалізації Концепції нової української школи в основній школі .

          З метою цілеспрямованої роботи та з метою забезпечення колективного управління науково – методичною роботою в закладі на початку року була створена науково-методична рада  на чолі з директором ліцею Парубок В.В. До складу її ввійшли заступник директора з навчально- виховної роботи Максименко Т.В., Яцуляк Т.Д. – голова методичного об’єднання, учитель вищої категорії, класовод 1 класу,  Антепа Г.М. – учитель початкових класів; Рак Т.В. – учитель англійської мови, Мойсей М.В..– учитель української мови та літератури,  Паничевська Л.І. – учитель біології.

Упродовж навчального року відбулися засідання науково-методичної ради  за темами: аналіз роботи колективу ліцею за минулий навчальний рік; завдання та затвердження робочого навчального плану (варіативної частини) на новий навчальний рік; розподіл обов'язків між членами методичної ради, розвиток творчої ініціативи вчителів; удосконалення та пошук активних і цікавих форм ведення уроку; робота учителів 1 - 5 класів в умовах реалізації Концепції нової української школи у 2022/2023 навчальному році, використання технічних засобів навчання; унаочнення в освітньому процесі; стан самоосвіти педагогічних працівників як складової частини системи внутрішньошкільної методичної роботи, робота учителів під час змішаного  навчання в умовах воєнного стану.

            У цьому навчальному році з метою вирішення науково-методичної теми протягом року відбувалось проведення психолого – педагогічного семінару на тему: «Забезпечення психологізації освітнього процесу як фактору особистісного розвитку учня». Даний семінар носив теоретично -практичне спрямування.Учителі  ділились досвідом щодо проведення уроків різних типів, були розроблені методичні рекомендації щодо формування та розвитку в учнів творчих здібностей, якими учителі постійно керувалися у своїй роботі. Учителі активно співпрацювали з шкільним психологом Зудовою Людмилою Олександрівною.

          Активізувалося впровадження в роботу інформаційних технологій. З метою обміну досвідом з даного питання учителями постійно здійснювалось взаємовідвідування уроків. Уроки такого типу учителі проводять в класі з інтерактивною дошкою. Також учителі ліцею отримали хромбуки для використання, насамперед, при підключенні до мережі Інтернету, з більшістю додатків і даних, що знаходяться на «хмарі».   Особливо актуальним це питання стало в умовах роботи ліцею в умовах воєнного стану  під час дистанційного навчання.

           Упродовж року переважала очна форма навчання. Однак, коли було дистанційне, більшість учителів закладу проводили уроки в режимі онлайн. Порівняно з минулим роком відчувається значний прогрес у цьому питанні. Однак, ще не усі учителі активно використовують ІКТ під час проведення уроків, обмежуються лише поясненням, мало залучають учнів до активної співпраці.Упродовж навчального року вчителями зверталася увага на створення сприятливих умов для розвитку творчого потенціалу, пошуку, підтримки і стимулювання інтелектуально і творчо обдарованих дітей та молоді. Аналізувалося питання впровадження програм роботи з обдарованою молоддю, при цьому зверталася увагу на те, що завдання розпізнати в дитині талановиту особистість є на сьогодні одним із основних.

            Класними керівниками було проведено діагностування розвитку творчих здібностей школярів. Результати психодіагностики обговорювалися на засіданнях методичної ради. Особлива увага приділялася інноваціям, що спрямовані на розвиток особистісно-зорієнтованого навчання, впровадження комунікаційно-інформаційних технологій та інтерактивних  методів навчання, національного й морального виховання учнів, на підготовку закладу до роботи в умовах Нової української школи.

       Упродовж 2022/2023 навчального року було організовано роботу двох методичних об’єднань вчителів, затверджено плани роботи, методичні теми, над якими працювали  методичні об’єднання , визначено керівників з числа досвічених педагогів Яцуляк Т.Д., Максименко Т.В.

          Робота методичних об’єднань  була спрямована на удосконалення методичної підготовки, фахової майстерності вчителя, удосконалення методики проведення уроку. Діяльність   методичних об’єднань була спланована на основі річного плану та  стратегії  розвитку  закладу на 2020-2025 роки . Методичні об’єднання  провели по 5 засідань, робота яких будувалася за окремими планами. На  запланованих  засіданнях   обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОН щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році, зміни  у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів, проведення контрольних зрізів), так і науково-методичні питання. Упродовж року проводилися методичні оперативки з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо.

З метою загальної теоретичної підготовки педагогічного колективу до впровадження в практику  методичної теми упродовж року були проведені круглі столи   з питань обґрунтування вибору проблеми, визначення її місця у системі важливих ідей і закономірностей методики викладання предметів.

            На засіданні методичної ради 25.05.2023 року керівники МО звітували про роботу упродовж року. Плідно працювало  МО класних керівників (керівник Максименко Т.В.). Засідання названих комісій проходили цікаво, з застосуванням новітніх технологій. Робота  МО учителів початкових  класів (керівник Яцуляк Т.Д.) проходила також змістовно. Однак, не завжди вчасно оформлялися протоколи секретарем МО Семченко А.А. В цілому роботу  шкільних методичних об’єднань упродовж поточного начального року  можна  визнати задовільною.

      Важлива роль в організації методичної роботи належить шкільному методичному кабінету, який  забезпечував науково-методичне інформування педагогів під час проведення різноманітних загальношкільних методичних заходів. На базі методичного кабінету проходили стажування молоді спеціалісти, було організовано роботу  атестаційної комісії, методичної ради закладу, організована самоосвітня робота вчителів, індивідуальні консультації з педагогами.

            У  кабінеті зібрані матеріали творчих знахідок  МО, атестаційні матеріали, зразки уроків, позакласних заходів, науково-практичних конференцій, фахові журнали, газети, матеріали для роботи .

        Роботу  методичного кабінету було організовано за кількома напрямками:

-   забезпечення вчителів необхідною сучасною інформацією про надбання педагогічної науки та практики;

- стимулювання вчителів до впровадження елементів інноваційних технологій у практичну діяльність;

-   накопичення та зберігання власних наробок вчителів , забезпечення умов для ознайомлення з ними всього педагогічного колективу;

-   створення сприятливих побутових умов для самоосвіти вчителів у межах закладу, створення умов для якісного проведення засідань МО та методичної ради закладу;

- забезпечення вчителів навчальними програмами.

            Триває поповнення методичного кабінету сучасною педагогічною літературою та методичними матеріалами про роботу вчителів ліцею

            Атестації педагогічних працівників минулого навчального року підлягало 3 педагоги. Адміністрація закладу детально вивчила систему роботи учителів, які атестувалися в поточному навчальному році. Звіти учителів про роботу над дидактичною проблемою заслуховувались на засіданнях педагогічних рад. Останнє засідання атестаційної комісії   проведено 26 березня 2023 року. Відповідно до річного плану роботи закладу видано накази  про стан викладання та рівень знань учнів з предметів, які викладають дані вчителі. Рішенням  атестаційної комісії підтверджено першу кваліфікаційну категорію учительці музичного мистецтва Мороз Н.В. підтверджено встановлення десятого тарифного розряду учителю трудового навчання Сташку М.Ю. Встановлено кваліфікаційну категорію  «спеціаліст другої кваліфікаційної категорії» учительці початкових класів Семченко А.А..

            Упродовж року реалізовувався план курсової перепідготовки. Усі учителі підвищували кваліфікацію у КВНЗ «Вінницька академія безперервної освіти» в в дистанційному режимі,у зв'язку з запровадженням карантину , а потім - воєнного стану. До закінчення 2023 року усі учителі планують пройти курсову підготовку в кількості не менше 30 годин. 

            План заходів щодо організації методичної роботи в закладі протягом  2022 /2023 навчального року  виконаний .

Інноваційна діяльність

В основу організації освітнього процесу покладено цілісний підхід до використання як традиційних, так і інноваційних прийомів та методів роботи, які  позитивно впливають на розвиток творчих здібностей учнів, забезпечують підвищення рівня фахової майстерності педагогів та ефективне виконання освітніх програм.

Упродовж останніх років заклад ефективно працює над впровадженням інноваційних методик навчання та виховання на основі компетентнісного підходу, а саме технологій критичного мислення, інтерактивні технологій, методу проєктів, про що свідчать відповідні результати стану вивчення викладання предметів, моніторингові дослідження, використання дистанційних форм навчання. Педагогічним колективом опрацьовано велику кількість науково-методичної літератури з приводу сучасних педагогічних технологій, постійно проводилася консультаційна робота в межах ШМО та на рівні всього закладу.

Робота з обдарованими дітьми

На виконання основних заходів Перспективного прогнозування  на 2020-2025 роки адміністрацією та педагогічним колективом у 2022/2023 навчальному році були здійснені такі заходи:

  • оновлений  інформаційний банк даних про обдарованих учнів закладу ;
  • оновлена наукова-методична база з питань роботи з обдарованими дітьми;
  • проведений шкільний етап Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів;
  • організована робота з підготовки та участі учнів в районному та обласному етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з начальних предметів;
  • організована робота з підготовки та участі учнів у районному етапі предметних турнірів;
  • організовані та проведені шкільні конкурси та виставки творчих робіт учнів, спрямовані на виявлення та самореалізацію обдарованих дітей;
  • організована робота гуртків та факультативів за бажанням учнів;
  • забезпечене інформування про всі досягнення учнів .

Робота педагогічного колективу , яка проведена за програмою виявлення та підтримки талановитої молоді і створення умов, необхідних для розвитку індивідуальності, має свої позитивні результати. Як відомо, дієвим засобом формування мотивації до навчання, підвищення пізнавальної активності, поглиблення і розширення знань, створення умов для збереження і розвитку інтелектуального потенціалу нації є різноманітні інтелектуальні змагання: Всеукраїнські олімпіади, турніри, Інтернет-олімпіади, інтерактивні конкурси.

Упродовж 2022/2023 навчального року учні закладу активно брали участь у інтелектуальних конкурсах,зокрема:

  • ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчальних предметів: І місце з трудового навчання, учень 8 класу Лукашенко Богдан  (вчитель Сташко М.Ю.);
  • ІІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з навчальних предметів:

ІІ місце з трудового навчання, учень 8 класу Лукашенко Богдан
(вчитель Сташко М.Ю.);

  • Конкурс  солістів –вокалістів і читців «Зіркова мрія»в номінації «Вокал», учасниця учениця 9  класу Куцан Анастасія – нагороджена грамотою відділу освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради Вінницької області(вчитель Мороз Н..В.);
  • Конкурс  солістів –вокалістів і читців «Зіркова мрія»в номінації «Художнє читання», учасниця учениця 5 класу Чорна Мирослава Анастасія – нагороджена грамотою відділу освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради Вінницької області (вчитель Мойсей М...В.);
  • Конкурс  солістів –вокалістів і читців «Зіркова мрія»в номінації «Художнє читання», учасниця учениця 7  класу Надорожна Ульяна Анастасія – нагороджена грамотою відділу освіти, молоді та спорту Тульчинської міської ради Вінницької області (вчитель Мойсей М.В.);
  • Конкурс дружин юних пожежників – учні 7 класу – ІІ місце (педагог-організатор Мойсей М.В.).

Серед педагогічного колективу найбільш результативнішою була робота  таких педагогів: Мойсей М.В., Сташка М.Ю.,

 Мороз Н.В.

Аналізуючи роботу ШМО під час організації і проведення шкільного та районного етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів слід відзначити, що в даному напрямку вчителі працювали несистематично. Вчителі-предметники представляли учнів на участь у конкурсах та олімпіади, але не мали результату. Варто посилити роботу щодо поновлення банку обліку обдарованих учнів, підвищення результативності роботи в цьому напрямку.

Також, протягом 2022/2023 навчального року учні  брали участь у спортивних змаганнях:

  • з настільного тенісу,
  • з легкої атлетики

Виховна робота

Керуючись Концепцією реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа» на період до 2029 року, яка схвалена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 №988-р, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про молодіжні та дитячі громадські організації», постановою Кабінету Міністрів України від 30.06.2021 №673 «Про затвердження Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на період до 2025 року та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», наказами Міністерства освіти і науки України від 31.10.2011 №1234 «Про основні орієнтири виховання учнів 1-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України», наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 07.09.2000 №439 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України», листами Міністерства освіти і науки України від 16.07.2021 №1/9-362 «Деякі питання організації виховного процесу у 2022/2023 навчальному році щодо формування в дітей та молоді ціннісних життєвих навичок», від 28.08.2021 №1/9-433 «Про окремі питання діяльності закладів загальної середньої освіти у новому 2022/2023 навчальному році» та іншими актами законодавства з неухильним дотриманням Протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України 23 квітня 2021 року №4, вимог постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 (із змінами) «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2»  2022/2023 навчального року виховна робота
закладу  була спрямована на виконання завдань і реалізацію державної політики в галузі освіти і виховання.

Головна мета виховної роботи – створення освітньо-виховного простору для розвитку особистісного потенціалу учня.

Упродовж 2022/2023 навчального року було організовано проведення виховних заходів за напрямами «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11-х класів  загальноосвітніх навчальних закладів України».

Так, за напрямком «Ціннісне ставлення до себе», основним завданням якого є забезпечення повноцінного розвитку учнів, охорони та зміцнення їх здоров'я, утвердження здорового способу життя, розвиток учнівського самоврядування.

Найбільш вагомими заходами цього напрямку були:

  • участь активу учнівського самоврядування у загальношкільних заходах
    1. чальний рік);
  • Олімпійський урок ( (вересень, 2022);
  • Тиждень безпеки дитини (онлайн-формат; травень, 2023);
  •  Тиждень безпеки дорожнього руху (окремий план); вересень, 2022;

- шкільні змагання з настільного тенісу, баскетболу та шахів (протягом року).

У класних журналах ведеться сторінка бесід із учнями з циклу «Я обираю здоровий спосіб життя».

Усебічний та гармонійний розвиток кожної особистості, творчий, інтелектуальний, духовний розвиток дітей та організацію дозвілля школярів забезпечували гуртки та секції. На кінець навчального року в музичному  гуртку:  (керівник – Кланцатий С.Г.) навчалося 24 дітей. На базі закладу працював гурток технічного моделювання, в якому навчалося 24 учні. Основними напрямами роботи гуртків та секцій є художньо-технічна творчість, народознавство та фольклористика, фізкультурно-спортивний та оздоровчий напрями.

Питання щодо збереження життя та здоров'я учнів, попередження проявів булінгу, пропаганди здорового способу життя, відповідальності батьків за виховання дітей, попередження насильства у родині, оздоровлення учнів систематично розглядалися на засіданнях МО класних керівників, на педагогічних радах, на загальношкільних та класних батьківських зборах.

Найбільш вагомими заходами цього напрямку були:

  • продовження роботи над загальношкільним проєктом «STOPбулінг ( упродовж року);
  •  участь у  акції "Допомога ЗСУ" на підтримку  української армії (жовтень, 2022);
  • Тиждень толерантності (листопад, 2022);
  • День Доброти (грудень, 2022).

Одним із важливих напрямків виховної роботи є родинно-сімейне виховання. Основними завданнями напрямку «Ціннісне ставлення до сім’ї, родини, людей» було формування моральної особистості (доброти, взаєморозуміння, милосердя, толерантності, культури спілкування), різнобічних духовних потреб та інтересів; виховання шанобливого ставлення до родини, поваги народних традицій і звичаїв, національних цінностей українського народу. З метою пропаганди позитивного іміджу сім`ї та її соціальної підтримки, формування культури сімейних стосунків, підвищення відповідальності  батьків за виховання дітей, проводяться різноманітні зустрічі, бесіди щодо популяризації сімейного способу життя, формування національних сімейних цінностей з питань здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров`я.

У цьому напрямку в закладі протягом навчального року було проведено:

  • онлайн-челендж до Дня  української хустки (07.12.2022);
  • онлайн-заходи до Дня матері (травень, 2023);
  • онлайн-флешмоб «Вишиванка єднає серця» (травень, 2023).

У напрямку «Ціннісне ставлення до природи, до праці», завданням  якого насамперед є формування почуття єдності з природою, свідомого ставлення та любові до неї, виховання господаря. Найбільш цікавими заходами цього напрямку були:

  • участь учнів  у Всесвітній день прибирання  (вересень, 2022);
  • брейн-ринг для учнів 5-6 класів до Всесвітнього дня захисту тварин (листопад, 2022);
  • трудові десанти «Чисте подвір’я» (протягом року).

У закладі проводиться робота, спрямована на  виховання у дітей та підлітків бережливого ставлення до природи під час виїзних форм навчання: екскурсій, походів, експедицій, еколого-оздоровчих таборів. Формування в учнів різнобічних потреб самореалізації творчого потенціалу в різних сферах діяльності й спілкуванні, розвиток дитячих обдарувань через систему позаурочних форм роботи та ефективну взаємодію сім’ї та школи є основним завданням напрямку «Ціннісне ставлення до культури і мислення». Найбільш значущими заходами цього напрямку стали:

        • загальношкільна   виставка «  Природа і   фантазія»   (вересень, 2022);
        •  концерт   «Тобі,   учителю!  » (жовтень, 2022);
        • класні    виховні     години  «У  гості  до  Святого Миколая» (грудень, 2022);
        • традиційний   ранок   «Новорічні зустрічі» (грудень, 2022).

Заходи в напрямку «Ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави» було реалізовано відповідно до основних нормативних документів, концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у ЗЗСО, з метою залучення учнів до активної соціально-громадянської діяльності,  формування правової культури, почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей.

Упродовж 2022/2023 навчального  року учні   взяли участь у:

  • реалізації щорічного шкільного проєкту  зі збору волонтерської допомоги бійцям в зону бойових дій (жовтень, 2022);
  • конкурсі до Дня української писемності та мови для учнів 4-7 класів (09.11.2022);
  • районному етапі Конкурсу учнівської творчості ім.Т.Г.Шевченка ( листопад, 2022);
  • районному етапі Конкурсу знавців української писемності та мови ім.Петра Яцика ( листопад, 2022);
  • тематичній виставці до Дня пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років (листопад, 2022);
  • виховних годинах, присвячених Дню Захисника України (жовтень, 2022);
  • створенні віртуального Ланцюга єдності до Дня Соборності України (січень, 2023);
  • Дні єднання в Україні (лютий, 2023).

Велику роль у національно-патріотичному вихованні підростаючого покоління відіграють, пошукова, дослідницька та краєзнавча робота. Учні закладу проводять просвітницьку роботу серед учнівської молоді. 

У шкільній бібліотеці розміщена виставка тематичних матеріалів, присвячена сучасним подіям на Сході України.

Упродовж навчального року  ведеться активна робота з батьківською громадою. Були проведені батьківські збори, під час яких розглядалися питання організації дозвілля дітей, запобігання вживання дітьми алкогольних, наркотичних речовин, поширення пияцтва, наркоманії, правопорушень, проявів булінгу.

Також у навчальному закладі працює постійно діюча виставка літератури з питань юридичної відповідальності неповнолітніх, яка пропагує і формує в учнів громадянську позицію, морально-правові норми. Поповнений та оновлений стенд «На допомогу батькам»; проводяться психолого-педагогічні консультації для батьків.

Інформація з питань виховної роботи  висвітлюється та постійно оновлюється на сайті  закладу освіти.

Адміністрацією закладу здійснюється аналіз результативності участі учнів  в конкурсах виховного спрямування різних рівнів.

Фізкультурно-оздоровча і спортивно-масова робота

Одним із пріоритетних напрямків роботи закладу освіти було створення умов для збереження фізичного здоров'я учнів, залучення їх до систематичних занять фізичною культурою та спортом.

Щорічно за підсумками медичного огляду,  здійснювався розподіл учнів на медичні групи.

Упродовж навчального року учні школи брали участь у змаганнях різного рівня:

  • загальношкільні Дні здоров’я;
  • Олімпійський урок ;
  • шкільні змагання з комбінованої естафети "Веселі старти", настільного тенісу, волейболу.

    Учні закладу взяли участь у відкритій першості ДЮСШ з легкої атлетики, присвяченій 79 річниці звільнення Тульчина від німецько-фашистських загарбників., де учень 8 класу Кривов’яз Арсеній  зайняв ІІІ місце зі стрибків у довжину з місця.

      У рамках відкритої першості Тульчинської ДЮСШ з легкоатлетичного чотириборства учень 7 класу Репуло Максим зайняв ІІІ місце з бігу 60 м,  ІІ місце зі стрибків у довжину з розбігу, І місце з метання м’яча на дальність,ІІІ місце з бігу 200м.загальний залік – ІІ місце.

     В рамах благодійного турніру з настільного тенісу на підтримку ЗСУ учні 7 класу Юхименко Станіслав, Чагур Арсеній, Надорожна Ульяна, Шкільняк Даріна відзначені грамотами Тульчинського ліцею з ПВФП.

     На базі закладу у 2022/2023 навчальному році працювало 3 секції спортивного спрямування (футбол, настільний теніс, волейбол) на безоплатній основі,  які відвідували 18 учнів.

Контроль за станом викладання фізичної культури здійснюється щорічно відповідно до плану роботи навчального закладу на поточний навчальний рік.

У закладі освіти проводилася робота щодо залучення батьків до культурно-масової роботи. Упродовж 2022/2023 навчального року батьки учнів брали участь у таких заходах, як: «Олімпійський урок», естафета «Ми за здоровий спосіб життя» тощо. 

Організація роботи з предмета «Захист України» та військово -патріотичного виховання

Предмет «Захист України» у 2022/2023 навчальному році викладався  у 8-9-х класах за оновленою навчальною програмою «Захист України» для навчальних закладів системи загальної середньої освіти,
відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011  №1392, Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти III ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408 (зі змінами) в обсязі по 0,5 години на тиждень за рахунок інваріантної складової навчального плану .

Предмет «Захист України» у 2022/2023навчальному році вивчали:

у 8класі – 11 учнів;

в 9 класі – 7 учнів.

    Учитель предмета «Захист України» Лейбак В.С.навчальну програму за2022/2023 навчальний рік виконав у повному обсязі.

У закладі освіти були розроблені та реалізовані плани заходів до відзначення річниці Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, Дня визволення України від фашистських загарбників, Дня  вшанування учасників  бойових дій на території інших держав,  Дня козацтва, Дня Захисника України:

  • втілення у життя традиційного проєкту  (волонтерська допомога ЗСУ);
  • покладання квітів до Пам’ятника воїнам;
  • виховні години «Памятаємо подвиг героїв» .

      Команда учнів 7 класу  взяла участь у грі «Джура» .

У  бібліотеці були організовані виставки літератури, проводилися акції відповідної спрямованості,  тематичні виставки.

Робота з профілактики правопору-шень та інших негативних проявів в учнівському середовищі

Профілактична робота з попередження правопорушень, злочинності, безпритульності та бездоглядності проводиться відповідно до річного плану роботи закладу освіти, планів спільних дій закладу освіти із службою у справах дітей Тульчинського району, Управління служб у справах дітей Департаменту праці та соціальної політики Тульчинської міської ради, сектором ювенальної превенції Тульчинського відділу поліції ГУНП в Вінницькій області.

Основна мета роботи закладу в цьому напрямку – координація зусиль педагогічного колективу запобіганню правопорушень, надання допомоги вчителям, класним керівникам, батькам; охорона прав дитини.

Індивідуальна робота з учнями та їх батьками  проводиться систематично (класні години, батьківські збори) з метою профілактики правопорушень та виконання Закону України «Про повну загальну середню освіту».

У закладі організовано роботу з ранньої профілактики правопорушень серед учнів:  (рейд «Урок»).

Упродовж 2022/2023 навчального року постійно здійснювався контроль за відвідуванням учнями уроків, у журналі на сторінці відвідування учнями занять кожний навчальний день відмічали відсутніх на уроках, класний керівник з’ясував причину відсутності, на батьківських зборах проводилася роз’яснювальна робота щодо недопустимості пропусків занять без поважної причини.

У бібліотеці закладу в наявності література правової та правоосвітницької тематики.

Завдяки систематичній та злагодженій роботі педагогічного колективу, адміністрації закладу, соціальних служб на кінець 2022/2023 навчального року жоден учень  не перебував на  внутрішньошкільному обліку, на обліку в ССД та СЮП ВП ГУНП.

Безпека життєдіяль-ності та запобігання усім видам дитячоготравматизму

Робота закладу освіти щодо запобігання дитячому травматизму упродовж  2022/2023 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 №270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру» (зі змінами), наказів Міністерства освіти і науки України від 16.05.2019 №659 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися зі здобувачами освіти під час освітнього процесу», від 10.11.2016 №1344 «Щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього (навчально-виховного) процесу», від 26.12.2017 №1669 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», листів Міністерства освіти і науки України від 18.07.2013 №1/9-503 «Про використання Інструктивно-методичних матеріалів з питань створення безпечних умов організації навчально-виховного процесу в групі продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу», від 25.07.2014№1/9-372 «Про проведення заходів щодо протидії тероризму».

У 2022/2023 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на засіданнях педагогічної ради, інструктивно-методичних нарадах при директорові, засіданнях шкільних методичних об’єднань класних керівників, батьківських зборах тощо.

У закладі освіти  сформована система профілактичної роботи з цих питань, що  включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров'я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції, турніри та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи. На сайті велася сторінка «Запобігання дитячому травматизму», де розміщено інформацію про правила безпечної поведінки. У класних кімнатах оформлені стенди з попередження дитячого травматизму. На кожному поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії під час освітнього процесу в закладі у 2022/2023 навчальному році перебував під щоденним контролем адміністрації закладу.

У класних журналах 1-9х класів відповідно до методичних рекомендацій  були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибуховонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.

Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах  на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології, під час прогулянок, екскурсій; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули, бесіди були записані в щоденники.

Упродовж 2022/2023 навчального року не зафіксовано жодного  випадку травмування, що свідчить про ефективність профілактичної роботи педагогічного колективу в цьому напрямку. Проте, в 2023/2024 навчальному році, у зв’язку з введенням на території України воєнного стану, необхідно спрямувати роботу на проведення бесід з протимінної безпеки, у разі виникнення хімічної чм радіаційної небезпеки, повторити правила поведінки у сховищах тощо.

Охорона здоров’я

Збереження і зміцнення здоров’я учнів – пріоритетне завдання навчального закладу. На практиці реалізується модель «Школи сприяння здоров’ю». Медичне обслуговування учнів і працівників закладу організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів і вчителів у закладі обладнаний медичний кабінет, де працює медична сестра Тонкопій Н.В., яка організовує систематичне медичне обслуговування школярів, забезпечує  профілактику дитячих захворювань.

За результатами медичних оглядів робилися відповідні записи до медичних карток учнів, за необхідністю вносилися зміни до листків здоров‘я та наказу про розподіл учнів на групи для занять фізичною культурою.

У закладі здійснювався контроль за дотриманням правил особистої гігієни дітьми і персоналом в шкільній їдальні, за якістю продуктів харчування, наявністю супроводжувальних документів на них, якістю приготування страв, організацією питного режиму водою гарантованої якості.

     Адміністрація та працівники закладу забезпечували безпечні умови навчання, дотримувалися режиму роботи, створювали  умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я, формували гігієнічні вміння та навички здорового способу життя учнів.

Основними формами медико-педагогічного контролю в закладі були:

 - медико-педагогічні спостереження під час уроків з фізичного виховання, динамічної перерви, змагань та інших форм фізичного виховання;

 - диспансерний облік учнів, які за станом здоров'я займаються в підготовчій та спеціальній групах;

 - оцінка санітарно-гігієнічного стану місць проведення уроків та інших форм фізичного виховання;

 - медико-педагогічні консультації з питань фізичного виховання;

 - медичний супровід змагань, екскурсій тощо;

 - профілактика шкільного, в тому числі спортивного, травматизму;

 - санітарно-просвітницька робота.

За результатами медико-педагогічного спостереження у разі необхідності проводилася корекція планування процесу фізичного виховання та дозування фізичних навантажень учнів.

Цивільний захист

Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту закладу у 2022/2023 навчальному році виконані не в поному обсязі. У  закладі освіти були затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту на 2022/2023 роки, уточнені Плани дій структурних підрозділів у режимах повсякденної діяльності, підвищеної готовності, надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Основні зусилля у розв‘язанні питань ЦЗ спрямовувалися на організацію навчання учнів (вихованців) та постійного складу навчальних закладів згідно з чинними програмами ЦЗ, навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання першої допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту учнів  проводилася під час вивчення курсів – Основи здоров‘я у 1-9-х класах; предмета – Захист України (відповідно до розділів - Основи цивільного захисту та - Основи медико-санітарної підготовки) у 8-9х класах. У жовтні 2022 року було проведено практичне тренувальне заняття для працівників школи «Правила евакуації».

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2022/2023 навчального року, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 01.04.2022 №290, з урахуванням ситуації, яка склалася  в умовах воєнного стану в Україні, з метою запобіганням ймовірним психологічним та безпековим ризикам День цивільного захисту не було проведено.

Охоплення учнів гарячим харчуванням

Важливим напрямком діяльності з охорони здоров'я дітей була робота з організації їхнього харчування.

За затвердженими рішенням сесії міської ради №1462»Про  затвердження порядку організації харчування дітей у закладах середньої та дошкільної освіти Тульчинської міської ради у 2022 році» та затвердженим обсягом асигнувань на харчування,  учні 1-4 класів отримували за бюджетні кошти гаряче харчування з розрахунку:

Вид харчування

1 клас

1-4 класи

1-9 класи

(пільговий контингент)

Гаряче харчування

-

не більше 17 грн

-

Безкоштовне харчування молоком

.

-

-

Гаряче харчування учнів пільгового контингенту

-

-

не більше 17 грн.

На виконання вимог Закону України «Про охорону дитинства» 100% школярів початкової школи та учнів, які належать до пільгового контингенту, були забезпечені безкоштовним харчуванням за рахунок коштів, виділених з міського бюджету. Учні 1 класу не  отримували додатково харчування молоком.

На початку 2022/2023 навчального року видано накази  про організацію харчування дітей. Даними наказами призначено відповідальних за організацію харчування, розподілено обов’язки, затверджено списки дітей на безкоштовне харчування, затверджено режими і графіки харчування дітей у їдальні.

Шкільний харчоблок має достатній рівень матеріально–технічного забезпечення, достатню кількість столового посуду та кухонного інвентарю, забезпечення проточною холодною та гарячою водою. Продукти харчування та продовольча сировина надходили із супровідними документами, які свідчать про їхні походження та якість (накладні, сертифікати відповідності). У їдальні наявні затверджені графіки постачання продуктів харчування та продовольчої сировини на харчоблок.

Працівники харчоблоку обізнані з санітарними правилами, умовами, термінами зберігання і реалізації продуктів, технологією приготування їжі, забезпечені спецодягом та предметами особистої гігієни. Про це свідчить відповідна документація (медичні книжки, журнали огляду працівників харчоблоку на гнійничкові захворювання, ознайомлення під особистий підпис з інструкціями).

Відповідно до діючих вимог заповнювався журнал бракеражу сирої та готової продукції. У журналі сирої продукції вказувався кінцевий термін. Добові проби лишаються щоденно. Питний режим  виконувався .

У щоденному меню, затвердженому директором, відображено страви для харчування школярів 1-4-х класів, учнів, які відвідували групу продовженого дня, дієтичного харчування.

У закладі для організації харчування дітей були створені всі необхідні умови: працювала шкільна їдальня, забезпечено санітарно-гігієнічний режим, у наявності графік харчування учнів, щоденно в меню включені  страви зі здорового харчування, розроблені Є.Клопотенком. Технологічне обладнання харчоблоку постійно оновлюється. Харчоблок забезпечено миючими та дезінфікуючими засобами. Укладено договір і проведено  дератизацію приміщень.

Адміністрація закладу приділяє достатньо уваги організації харчування учнів: розроблені й виконуються заходи щодо створення необхідних матеріально-технічних умов для роботи шкільної їдальні. Облащтовано туалетну кімнату біля харчоблоку, замінено тен у бойлері на новий, придбано посуд та кухонний інвентар, виконані сантехнічні роботи по заміні кранів.

З учнями та їхніми батьками постійно проводилася роз'яснювальна робота з питань необхідності гарячого харчування у період перебування дітей у закладі, що покращило стан здоров‘я учнів та сприяло запобіганню захворювань у дітей органів шлунково-кишкового тракту.

Проведена роз'яснювальна робота має відповідні результати: спостерігається тенденція до збільшення відсотку охоплення учнів гарячим харчуванням:

Робота щодо організації оздоровлення учнів

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2022/2023 навчального року, з урахуванням ситуації, яка склалася  в умовах воєнного стану в Україні, з метою запобіганням ймовірним психологічним та безпековим ризикам роботу пришкільного табору не було організовано.

Виконання законодавства України з питань соціального захисту дітей пільгових категорій

Концепція про права людини, яка набула чинності в Україні, дитиною вважає кожну людську істоту до досягнення нею 18-річного віку (т.1). У всіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питанням соціального забезпечення, судами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини, особливо дітям пільгових категорій.

Відповідно до соціального паспорту на кінець 2022/2023 навчального року у закладі навчалися:

  • дітей, позбавлених батьківського піклування –1;
  • дітей-сиріт - 0;
  • дітей з багатодітних родин – 17 (7 сімей);
  • дітей з малозабезпечених родин – 0;
  • дітей, батьки яких мобілізовані – 6 (5 сімей);
  • дітей з ООП – 1;
  • діти, батьки яких брали участь у зоні проведення АТО/ООС – 13
  • діти ВПО – 6.

У закладі систематизовано роботу з соціального захисту неповнолітніх.  Упродовж навчального року вчителями двічі було проведено обстеження житлово–побутових та матеріальних умов життя дітей із пільгових категорій у вересні  та січні, складено акти обстеження.

Усі діти з малозабезпечених родин були забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням.

      До свята Нового року діти отримали новорічні подарунки.

Співпраця з батьками

З кожним роком в країні посилюється вплив батьківської громадськості на діяльність закладів освіти. Батьки стають активними учасниками освітнього процесу. Вони допомагають педагогам та учням у реалізації соціально значущих проєктів та програм.

На даний час особливого значення набула підтримка широкого кола громадськості при вирішенні таких питань:

- оптимальне формування мережі навчальних закладів;

- зміцнення матеріально-технічної бази;

- забезпечення соціального захисту учасників освітнього процесу;

- формування здорового способу життя;

- реалізація освітніх програм тощо.

Роботу з батьками було спрямовано на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів.

У закладі освіти успішно працював батьківський комітет, до складу якого входили представники класних батьківських комітетів. 4 рази на рік напередодні класних батьківських зборів батьківський актив обговорював важливі для всіх учасників освітнього процесу питання, а саме:

- організація навчального року;

- заходи щодо запобігання дитячого травматизму;

- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я;

- організація правової та правоосвітньої роботи в закладі;

- вплив сім’ї на середовище дитини;

- проведення ремонтних робіт у закладі протягом року та в літній період тощо.

Нагальні питання виносилися на порядок денний загальношкільних та класних батьківських зборів.

Упродовж  навчального року батьки вносять свої пропозиції щодо організації освітнього процесу.

Співпраці з батьками в закладі приділялася велика увага. Учителі-предметники, класні керівники, адміністрація систематично спілкувалися з батьками учнів, організовували спільні заходи.

Роль шкільної бібліотеки в організації освітнього процесу

Робота бібліотеки спрямована на: забезпечення освітнього процесу як підручниками, так і додатковою літературою, сприйняття розвитку державної мови, збагачення юних читачів знаннями історії рідного краю, його екології. Упродовж  року було проведено ряд рейд-перевірок стану підручників. По мірі надходження підручників та методичної літератури діє поличка «Знайомтесь: новинки в бібліотеці ліцею». Поповнюються новою інформацією постійно діючі виставки «Україна – єдина країна», «Нова українська школа», «У світі казок», «Україна пам’ятає, світ визнає!», присвячена Дню вшанування пам’яті жертв голодоморів, «Герої не вмирають. Просто йдуть у небеса», присвячена Дню Героїв Небесної сотні, «Вічна слава землякам!», «Тарас Шевченко – постать крізь століття»,  «Шануймо твоїх синів – героїв, Україно!».

Фонд бібліотеки  станом на 11.08.2023 року складає: 5037 примірника, з них:

  •  художня, довідкова, методична література, ціннісних та рідкісних книг – 3438 примірників;
  • підручники – 1585 примірників, з них:

1-4 класи - 425

5- 9 класи – 937

10-11 класи – 232

Кількість відвідувачів – 107

З них учнів - 87

Працівників закладу - 20

Забезпеченість навчальними підручниками на 2022/2023 навчальний рік

1-4 класи – 100%

5-9 класи – 80%

    В 2022/2023 навчальному році в бібліотеці були організовані книжкові виставки: «Помічай, упізнавай, поводься безпечно»,    «Поети про Україну», «Незалежна і єдина будь навіки, Україно!», «Синьо-жовний символ України», до 110-річниці від дня народження Федора Маківчука, 110-річниця від дня народження Дмитра Ткача, до Дня партизанської слави, «Життя без насильства», «Честь і слава незламним», «Від козаків до ЗСУ», присвячену Дню захисника України, дню козацтва та свята Покрови, 60-річниці від дня народження Ірен Роздобудько, «Мова – коріння нації», «Андрій Малишко. Життєвий і творчий шлях», «Україна – країна нескорених» до Дня Гідності і свободи, 300-річчя від дня народження Г.ригорія Сковороди, «Сила нескорених», виставка до Дня Соборності України, до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, «Микола Вербицький – поет, педагог, громадянський діяч», «Небесна сотня. Герої нашого часу», 90-річчя від дня народження Близниця Віктора Семеновича, «Ми пам’ятаємо» до Дня памяті Чорнобильської катастрофи, до Дня пам'ятi та примирення,  90-річчя із дня народження Романа Андріяшика, 150- річчя із дня народження Павла Скоропадського, «Творці писемності слов'ян», до 150 –річчя від дня народження Костянтина Зіньківського.

        Було проведено такі  виховні заходи:година спілкування з учнями 4 класу «Світ тварин», година спілкування з учнями

7 класу «Чому важливо відчувати приналежність до нації, народу», вікторина з учнями 3 класу до Дня шкільних бібліотек, читання  та обговорення казки І. Мацко «Пташка зі сталі», вікторина з учнями 6 класу «Я люблю рідну мову», вікторина до 110-річниці від дня народження А. Малишка з учнями 9 класу, гра «Що таке гідність, що таке свобода» з учнями 2 класу, виховна година з учнями 6 класу «Голодомор – біль серця всієї України», виховна година з учнями 6 та 8 класу «6 грудня – День Збройних сил України», виготовлення з учнями 3 класу виробів «Різдвяний ангел», виховна година з учнями 2 класу «Що таке доброта», виготовлено з учнями 2 класу виробів «Сніговичок з моїм обличчям»,  виховна година з учнями 5 класу «Єдина країна – єдиний народ», організовано читання з учнями 2 класу до Всесвітнього дня читання вголос та проведено вікторину «Студія казкарів», вікторина з учнями 3 класу «Мільйон казок», інтерактивна перерва з учнями 4 класу «Безпечний Інтернет», вікторина з учнями 7 класу «Пригоди в День Святого Валентина», виховна година з учнями 2 класу до Дня спонтанного прояву доброти, вікторина з учнями 8 класу «Тризуб – це України син», вікторина з учнями 4 класу «Найкращий знавець рідної мови», вікторина з учнями 7 класу «Про Лесю Українку», виховна година з учнями 9 класу «Шляхами всесвітнього визнання – Тарас Григорович Шевченко», вікторина з учнями 1 класу «У світі казки чарівної», вікторина з учнями 5 класу «Чи знаєте ви казки та їх героїв», інсценізація української народної пісеньки «Ходить гарбуз по городу»та вікторина «Хто багато читає, той багато знає», виготовлення міні – книжечки з учнями 2 класу «Мої улюблені казки», вікторина з учнями 4 класу «З книгою жити – з добром дружити», гра – вікторина з учнями 5 класу «Твій друг - книга», інтерактивна гра з учнями 7 класу «Книга відкриває світ», гра – вікторина з учнями 3 класу «Стежками сонячної системи», виготовлення виробів з учнями 1 класу «Великоднє яйце», гра – вікторина з учнями 4 класу «День Землі», виховна година з учнями 2 класу «Збережемо Землю від забруднення», бібліотечний урок з учнями 1 класу «Історія виникнення книги», літературна вікторина з учнями 8 класу «Відгадай автора і назву книги», година – реквієм з учнями 5 класу «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі», конкурс-вікторина бібліотечних ерудитів з учнями початкових класів «Уважні та начитані», вікторину з  учнями 7 класу «Родина, родина – це вся Україна», гру – квест з учнями 6 класу «День вишиванки», вікторина з учнями 9 класу до Дня Європи, виховну годину з учнями 3 класу «Безпека понад усе»

Психологіч-ний супровід освітнього процесу

Психологічний супровід учасників освітнього процесу був спрямований у першу чергу на діагностичну, розвивальну та профілактичну роботу.

Діагностичні заходи дали можливість виявити причини складнощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації; вивчити та визначити індивідуальні особливості динаміки розвитку особистості, потенційні можливості в освітньому процесі, професійному самовизначенні в учнів різного віку.

Розвивальні заняття, тренінги, які проводилися зі здобувачами  початкової  та середньої ланок, дали можливість формувати в учнів навички спілкування з однолітками і дорослими, розвивати уміння розв’язувати чи уникати конфліктних ситуацій, свідомо ставитися до збереження власного здоров’я, уникати шкідливих звичок, протидіяти насильству, формувати психологічну культуру тощо.

     Профілактична робота, спрямована на налагодження конструктивної соціальної взаємодії учасників освітнього процесу, що дає можливість здобувачам освіти пізнати самих себе та оточуючих, виробити імунітет до негативних викликів сьогодення, сформувати усвідомлене ставлення до вибору майбутньої професії, набути комунікативних навичок, розвивати уміння будувати стосунки з протилежною статтю тощо.

Результати навчальної діяльності учнів школи

Головним завданням системи моніторингу в закладі є отримання об’єктивної інформації про якість надання освітніх послуг, оперативне прийняття обґрунтованих управлінських рішень, що сприятимуть розвитку галузі й удосконаленню освітнього процесу.

Керуючись законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», відповідно до Положення про моніторинг якості освіти у закладі, згідно з річним планом роботи , з метою відстеження динаміки навчальних досягнень було здійснено моніторинг якості освіти 2022/2023 навчального року.

Мета цього моніторингу: дослідити рівень навчальних досягнень учнів, порівняти з аналогічними показниками за попередні навчальні періоди, відстежити динаміку зміни показників, визначити проблемні питання, проаналізувати результати моніторингу серед учнів та батьків(анкетування).

            Середній бал зальних результатів навчальних досягнень учнів 5-9 класів за 2022/2023 навчального року складає 8,5 балів.

            Моніторинг здійснювався за результатами середнього балу річної оцінки з усіх предметів інваріантної складової навчального плану за 2022/2023 навчальний рік.

Таким чином найвищий результат навчальних досягнень показали учні 5 класу (середній бал – 9,5) та учні 7 класу (середній бал – 8,8); найнижчий результат навчальних досягнень спостерігається у 9 класі (середній бал – 7,1), що на 1,4  бали менше від середнього балу (8,5) закладу освіти за рік.

Серед здобувачів освіти закладу є учні з початковим та середнім рівнем навчальних досягнень, середній бал яких менший 5,2 – 5,3, таких  учнів лише 1 в 8 клас іта у  9 класі – 1 учень.

Рейтингова шкала результатів річного оцінювання за класами

Місце рейтингу

Клас

Середній бал

1

5

                   9,5

2

7

8,8

3

6

8,6

4

8

8,6

5

9

7,1

За результатами  оцінювання у 2021/2022 та 2022/2023 навчальних роках спостерігається динаміка падіння рівня навчальних досягнень в 7-9 класах та збереження рівня навчальних досягнень у 5, 6 класі.

У порівнянні з минулим роком показники щодо отримання похвальних листів не змінилися. 11 учнів (45,8%) отримали похвальні листи за високі результати навчання.

Результати нагородження учнів похвальними листами

№ з/п

ПІП учня

Клас

Середній бал

Дикий Юрій Тарасович

4

В

Михайленко Мирослава

4

В

Дяков Максим Олександрович

6

10,4

Мельник Каміла Олександрівна

6

10,6

Чорна Мирослава Миколаївна

5

10,4

Надорожна Ульяна Анатоліївна

7

10,4

Державна підсумкова атестація

Відповідно до  Закону України  «Про внесення змін до деяких законів України у сфері освіти», Пункт3 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту» (Відомості Верховної Ради України, 2020 р., № 31, ст. 226; 2021 р., № 27, ст. 227, № 45, ст. 363) доповнити підпунктом 14 такого змісту: 14) здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації»,  до статті 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту», Указу Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року №2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №630, пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року №338-р «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації», пункту 3 розділу І, пункту 6 розділу IV Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року №1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за №8/32979, наказом МОНУ від 11.01.2023 №19 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації  учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2022/2023 навчальному році» та з метою збереження життя і здоров’я учнів в умовах воєнного стану учнів 4, 9 класів було звільнення від проходження державної підсумкової атестації.

Інклюзивна освіта

З 2022 року у закладі для учениці 2 класу  Веретковської Вероніки організовано інклюзивне навчання. З нею працює асистент учителя на 0,5 ставки.

Також в закладі створено команду психолого – педагогічного супроводу. до складу якої входять: адміністрація закладу (директор  та заступник), класний керівник, асистент вчителя та практичний психолог.  Крім того, згідно з вимогами до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку організації інклюзивного навчання у закладах загальної середньої освіти» з цього року визначено рівень підтримки учениці (третій).. Відповідно до рівня підтримки надається кваліфікована допомога.

 Засідання психолого-педагогічної комісії відбулося 3 рази на рік.

На засіданнях комісій разом з батьками учениці обговорювалися питання траєкторії корекційно-розвиткової роботи з ученицею. Мета таких засідань — вивчення особливостей розвитку дитини, визначення освітніх потреб і адекватних навчальних засобів.

Під час психолого-педагогічного засідання, для здійснення успішного супроводу дитини з ООП спеціалісти команди психолого-педагогічного супроводу (КППС) враховують такі чинники, як: вік, вид порушеного розвитку (нозологія), конкретний клінічний діагноз, наявність супутніх відхилень, стан соматичного здоров’я, інтелектуальний рівень особливості психічного і фізичного розвитку, потреби і можливості дитини.

Головною умовою підвищення якості психолого-педагогічного вивчення дитини, оцінювання її навчальних можливостей, надання необхідних роз’яснень батькам є змістовне формулювання висновків та рекомендацій.

Проведення корекційно-розвиткових занять із дітьми та їхніми батьками — важливий напрям діяльності КППС.

Засідання шкільної КППС  проходило за участю представників ІРЦ.

Перед початком організації роботи з ученицею було враховано  особливі освітні потреби .

Усі педагоги, які працюють в класі, де організовано інклюзивне навчання, пройшли курси підвищення кваліфікації за напрямком «Інклюзивна освіта». Зокрема такі: «Рівні серед рівних: інноваційні підходи до навчання дітей з  особливими освітніми потребами»; «Формування соціальної поведінки людей з інвалідністю в критичних ситуаціях»; «Школа для всіх»; «Недискримінаційний підхід у навчанні»; «Ефективне використання онлайн-ресурсів для організації інклюзивного навчання»; «Практичні поради написання Індивідуальної програми розвитку та Індивідуальної навчальної програми для дитини з інтелектуальними порушеннями. Інклюзія»; «Інклюзія та дистанційне навчання»; Організація Інклюзивного освітнього середовища» тощо.

Наступність

у навчанні

Упродовж 2022/2023 навчального року була приділена належна увага проблемі наступності у роботі ЗДО, шкіл І та ІІ ступенів. Проведено такі заходи:

- наради при директорі;.

- міні педради з питань адаптації першокласників, п’ятикласників та узгодження єдиних вимог вчителів середньої та початкової школи до оцінювання навчальних досягнень учнів у 4 та 5 класах;

- індивідуальні психологічні консультації з батьками першокласників та п’ятикласників.

Робота щодо вирішення проблем наступності проведена на достатньому рівні, що дало можливість успішно адаптуватись учням 1 та 5 класів.

Інформатиза-ція освітнього процесу

Відповідно до Закону України «Про Національну програму інформатизації», Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти», Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні пріоритетними напрямками діяльності закладу освіти у 2022/2023 навчальному році щодо впровадження нових освітніх технологій були:

  • діджиталізація освітнього процесу;
  • впровадження інформаційних та комунікаційних мультимедійних  технологій у освітній процес;
  • формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;
  • удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;
  • оптимізація освітнього менеджмента на основі використання сучасних інформаційних технології в управлінській діяльності;
  • використання інформаційних технологій для розвитку дистанційного навчання;
  • перехід на онлайн співпрацю в питанні паперообігу;
  • використання ІКТ для дистанційного навчання з учняями з особливими освітніми потребами;
  • пілотний проект переходи на електронні журнали та щоденники.

У своїй діяльності комп’ютер використовували всі педагогічні працівники. Кваліфікація користувачів визначається на достатньому рівні. Діловодство велося державною мовою із застосуванням технології електронної підготовки, друку та збереження документів. Працювала електронна пошта. Форми статистичної звітності підготовлені програмними засобами. Відпрацьована технологія автоматизованої передачі даних для розрахунку заробітної плати до централізованої бухгалтерії. Велася база даних у програмному комплексі Реєстр даних про дітей шкільного віку та учнів.

У рамках проєкту «Цифровізація шкільної освіти» вчитель інформатики Парубок В.М. взяв участь у заходах направлених на використання ІТ технологій в освітньому процесі та  пройшов  курси від ВАНО– «Елементи програмування для створення  динамічних математичних моделей»

Для покращення інформатизації учнів батьків та вчителів адміністрацією закладу ведуться сторінки в соціальних мережах, створено сайт, в якому висвітлюються новини в освіті, заходи, які проводяться в закладі освіти та інформаційні цікавинки.

З 1 по 30 листопада 2022 року «Місяць цифрової грамотності»  більшість педагогічних  працівників закладу разом з батьками та учнями пройшли низку курсів, освітніх вебінарів та ігор з кібербезкеки, ознайомились з правилами безпечного користування інтернетом та гаджетами.

Для учнів  було проведено урок безпеки «Інформаційний простір Інтернету. Безпечно.», «Використання гаджетів у навчальному процесі. Плюси. Ризики.»

Частина педагогічних працівників пройшли «Національний тест на цифрову грамотність» на платформі «Дія. Цифрова освіта».

У 2022/2023 навчальному році вчителі закладу  активно використовували на своїх уроках ІКТ, результативність цієї роботи наведена нижче.

Використання ІКТ в освітньому процесі

Комп’ютеризація і інформатизація закладу задовольняла потреби освітнього процесу. У закладі функціонував комп’ютерний клас, мультимедійне обладнання, усі кабінети та приміщення закладу підключені до Всесвітньої мережі Інтернет зі швидкістю до 100Мб/сек.

Протягом 2022/2023 навчального року заклад освіти було забезпечено мультимедійною, комп’ютерною технікою в рамках НУШ та в рамках допомоги міжнародних партнерів «Google» та «ЮНЕСКО» для організації навчання з використанням інноваційних технологій отримано для педагогічних працівників 6 хромбуків.

Результати дистанційного навчання у воєнний час

У 2022/2023 навчальному році заклад працював у змішаному форматі, оскільки в ліцеї облаштовано укриття.

Переважала очна форма навчання. Однак за потреби переходили на дистанційне навчання., яке здійснювалося в синхронному та асинхронному форматах.

                                                                          Кількісна характеристика проведення занять

в дистанційному форматі

Усі педагогічні працівники забезпечили навчання учнів у синхронному та асинхронному режимах.

100% педагогічних працівників у рамках дистанційного навчання працювали з платформами Мeet, Zoom, Google-classroom, месенджерами Viber та Telegram, використовуючи у своїй діяльності сервіси Google.

Активність учнів упродовж дистанційного навчання -  95% - синхронне навчання,  5%  - асинхронне навчання.

Матеріально-технічне забезпечення освітнього процесу

Упродовж 2022/2023 навчального року проводилось ряд заходів щодо поповнення матеріально-технічної бази навчального закладу, осучаснення навчальних приміщень.

Зокрема, обладнано сховище на 130 чоловік: створено туалетну кімнату, оббито 2 дверей цинковою жестю, зроблено підлогу, освітлення в сховищі, в рамках забезпечення НУШ встановлено ноутбук для 5 класу.

У зв’язку з воєнним станом бюджетного фінансування в рамках забезпечення НУШ не було.

Придбано крейду, мило рідке – 25л., засіб для миття унітазів – 20 шт., папір офісний – 20 пачок,дезінфікуючі засоби – 10 л, матеріали для ремонтних робіт.Висаджено алею весняних квітів:гіацинтів, тюльпанів, нарцисів.

За рахунок позабюджетних коштів здійснено  ремонт кабінетів,   фарбування підлоги в коридорі на 3-му поверсі,  виконувалися поточні косметичні ремонти коридорів 1,2 поверхів, системи опалення, електромережі, системи водопостачання. Облаштовано кабінет безпеки , де розміщено стенди, вогнегасники,моделі приладів та механізмів, які можуть використовуватись для демонстрації правил безпеки,  протигази, моделі зброї, виготовлені учнями на уроках трудового навчання.

Підсумки діяльності школи за минулий навчальний рік

Питання, що були розв’язані

Питання, що залишились до подальшого розв’язання

Аналіз результатів за минулий навчальний рік показав наступне:

  • освітній процес має тенденцію до розвитку;
  • діяльність адміністрації закладу спрямована на вдосконалення освітнього процесу та підвищення його ефективності;
  • заклад з 01.02.2023 перейшов на фінансову автономію, підтримує позитивний імідж;
  • створюються умови для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і професійних інтересів, здібностей, потреб учасників освітнього процесу;
  • покращилась ресурсна база (кадровий потенціал, матеріально-технічна база, інформаційно-методичне забезпечення);
  • організація методичної роботи сприяє модернізації змісту освітнього процесу, втіленню педагогічних інноваційних технологій;
  • створено сприятливий психолого-педагогічний клімат.

Однак залишились певні питання, над розв’язанням яких слід працювати, а саме:

  • підвищення якості освітніх послуг;
  • удосконалення системи роботи в режимі дистанційного навчання;
  • підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;
  • підвищення ефективності співпраці з батьківською громадськістю;
  • покращення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів;
  • утеплення приміщення закладу;
  • відновлення пошкодженого люку з метою належного функціонування системи водопостачання.

Завдання на 2023/2024

навчальний рік

Пріоритетними напрямками розвитку освіти в закладі на 2023/2024 навчальний рік є:

  • забезпечення реалізації права громадян на повну загальну середню освіту;
  • використання освітніх інновацій, інформаційно-комунікаційних, здоров’язбережувальних технологій;
  • створення умов для зростання професійної майстерності вчителів;
  • реалізація принципу академічної свободи та академічної доброчесності в педагогічній діяльності учителя як основи його професійної самореалізації;
  • формування в учасників освітнього процесу потреби й навичок самоосвітньої роботи, здатності до навчання впродовж усього життя;
  • розвиток особистості учня, його здібностей та обдарувань, наукового світогляду;
  • створення сприятливих умов для пошуку, підтримки та розвитку обдарованих учнів;
  • виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження й зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів;
  • формування особистості-патріота з активною життєвою позицією, який діє згідно з морально-етичними принципами, здатний приймати відповідальні рішення, поважає гідність і права людини;
  • виховання громадянина України;
  • виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;
  • формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, особистості, підготовленої до професійного самовизначення;
  • виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини й громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків людини й громадянина;
  • створення умов, необхідних для успішної самореалізації особистості в соціумі;
  • виховання особистості школяра, здатної до самопізнання, життєвого та професійного самовизначення, саморозвитку та самореалізації;
  • забезпечення соціального захисту дитини, сприяння встановленню рівного доступу до повноцінної освіти різних категорій учнів відповідно до їхніх індивідуальних нахилів, потреб, інтересів;
  • забезпечення психологічного супроводу та моніторингу розвитку особистості учня;
  • створення дієвого учнівського самоврядування в школі;
  • формування позитивної мотивації учня до навчання шляхом оновлення системи взаємостосунків між учнем та вчителем, активної співпраці з батьками або особами, які представляють інтереси дітей; урахування індивідуальних потреб і можливостей кожного учня;
  • зміни в організаційній культурі закладу освіти: утвердження мотиваційної моделі управління, яка орієнтована на потреби, очікування й можливості всіх учасників освітнього процесу;
  • оновлення методів і прийомів управління, утвердження гнучкого, динамічного стилю управління, орієнтованого на ефективне й послідовне виконання завдань, що стоять перед колективом;
  • створення конкурентоспроможного іміджу закладу загальної середньої освіти;
  • створення внутрішньої системи забезпечення якості освіти закладу;
  • поповнення матеріально-технічної бази школи;
  • створення умов для безпечного перебування в закладах освіти;
  • надання емоційної та психологічної підтримки усім учасникам освітнього процесу;
  • удосконалення роботи з організації дистанційного навчання;
  • активізація національно-патріотичного виховання з урахуванням реалій сучасності;
  • забезпечення приміщень для укриття згідно вимог.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.